Консультации психолога
Диагностика и коррекция
Детский психолог
Семейный психолог
Панические атаки и страхи

Нав'язливі думки і як з ними боротись

Нав'язливі думки і як з ними боротисьЩо таке нав'язливі думки?

Думаю, тут відповідь досить проста - це ті думки,  яких ви не можете позбутися, перестати їх обдумувати, переключитися на щось інше. Це думки, які не піддаються вашій волі, заважають, не дають спати, працювати, думати конструктивно, викликають тривогу, страхи, відразу.

Звичайно, якщо відштовхуватися від такого визначення, то кожен може знайти у себе нав'язливі думки і одразу злякатися. Але все-таки нав'язливі думки - це більше ті, які дійсно заважають жити і негативно впливають на здоров'я, душевну рівновагу, не дають спокою.

Ми всі чогось боїмося, однак зусиллям волі можемо переключитись на позитивний настрій досить легко. Нав'язливі ж думки так просто не відключити. Чим більше ми боремося з ними, тим більше вони крутяться в голові, і відповідно викликають ще більший страх від того, що ми не можемо в ними впоратися. Ускладнюється все тим, що на ці думки не впливає логіка.
Ми розуміємо, що страхи практично необґрунтовані, що ймовірність їх втілення прагне до нуля, а абсурдність практично 100%. Тому і побороти їх нам не вдається, бо цю внутрішню суперечку логіка програє.

Але, навіть якщо ви все-таки помітили за собою нав'язливі думки - з ними вам допоможе впорається хороший психолог. Звернутися до фахівця слід у випадках, якщо ви, наприклад:

  • Постійно переживаєте що можете захворіти, що з вами може щось трапиться

  • Боїтеся зробити помилки, наприклад, в роботі: постійно все перевіряти ще раз, перераховуєте, перечитуєте

  • Тривожитеся за рідних - часто телефонуйте, щоб дізнатися, чи все в порядку

  • Боїтеся щось забути, тому багато разів перевіряєте речі, виходячи з дому.

  • Переживаєте, що про вас будуть погано думати інші люди, весь час думаєте, що вони про вас думають

  • Також простим прикладом нав'язливих думок є моменти, коли ви весь час думаєте, чи вимкнули плиту, праску, чайник, закрили вікно - і постійно перевіряти ще раз, не довіряючи собі.

  • Виявляєте, що ваші страхи практично нереальні, нелогічні і в швидше за все неможливі, але все одно продовжуєте "їх думати" і не можете зупинитися.

  • Переживаєте і постійно обмірковуєте минулі невдачі або інший негативний досвід, прокручуєте його в думках

Нав'язливі думки часто призводять до нав'язливих рухів (ритуалів) - коли ви не просто щось обмірковуєте, але вам доводиться ще щось робити, щоб себе заспокоїти - як перевіряти, чи закриті вікна, чи немає помилок в роботі, часто дзвонити рідним, щоб упевнитися, що з ними все добре.

Звернутися до психолога варто вже тому, що ця проблема вирішується, і ви зможете жити повним життям, спокійно засинати, ефективно працювати.

Психолог допоможе розібратися, чи є проблема. Досвідчений грамотний психолог дійсно знає, як вам допомогти.

Боротися з нав'язливими думками наодинці практично неможливо, нав'язливі думки нелогічні. Якщо ви стикалися з цією проблемою, то знаєте, що жодні самозапевнення, що наші страхи перебільшені, не працюють, нав'язливі думки не зникають. Тому і потрібен фахівець, який знає робочі методи боротьби з нав'язливими думками.

Психолог - це не шаман і не фокусник, психологія досить просунута наука і використовує працюючі, досліджені методики корекції. Допомога психолога в даному випадку просто необхідна, так як нав'язливі думки насправді помітно погіршують якість життя, посилюють страхи, не дають вибратися з замкнутого кола і просто бути щасливим.

Проблема нав'язливих думок дуже розповсюджена, багато людей страждають від неї, навіть не замислюючись, що з цим можна ефективно боротись. Більшість не усвідомлює це як проблему:  думки, звичайно, заважають жити, але ж "це, напевно, ніяк не можна змінити", або "так, напевно, у всіх", або "це, напевно, звичайне явище", або "саме пройде ". Якщо ви звикли жити з нав'язливими думками - пристосувалися, так би мовити, це ще не означає, що проблема вирішена.

Просто уявіть, як зміниться ваше життя, якщо ви більше не будете підпорядковані нав'язливим думкам!

Подбайте про себе зараз - зверніться до досвідченого психолога, проконсультуйтесь і дізнайтеся, як позбутися нав'язливих думок і радіти життю!

Для вашої зручності - консультація психолога по скайпу допоможе позбавитись нав'язливих думок:

  • У зручний час
  • В зручному для вас місці
  • Не потрібно витрачати час і кудись їхати
  • Психолог однаково ефективно допоможе вам як у своєму кабінеті, так і онлайн.

Отже, якщо ви не знаєте, як боротися з нав'язливими думками - звертайтесь до досвідченого психолога.