Консультации психолога
Диагностика и коррекция
Детский психолог
Семейный психолог
Панические атаки и страхи

Як прищепити інтерес до школи

Як прищепити інтерес до школи

Питання: чому діти не бажають вчитися? Як викликати інтерес до навчання?

Людина - істота цікава, і пізнання навколишнього світу приємно дитині. Саме тому діти, як правило, охоче йдуть в 1 клас. Крім того, навчання в школі для дитини - ще одна сходинка до довгоочікуваної дорослості. Однак якщо дитина надмірно розпещена, то в школу йти  не хоче: оточуючі й так виконують всі її вимоги і бажання, навіщо дорослішати. Проблеми з адаптацією в дитячому колективі виникають, в першу чергу, у дітей, які виховуються до школи вдома. Такі діти не вміють спілкуватися з однолітками, навіть бояться їх. Конфлікти виникають і у тих дітей, хто вважає себе «центром всесвіту», вони насилу переносять конкуренцію в колективі.  Розпещена дитина може назавжди втратити бажання відвідувати школу.

Якщо ж дитина втрачає бажання вчитися в підлітковому віці, то цьому також є причини.

По-перше, приклад батьків перед очима. Адже найчастіше, закінчивши по два інститути, ми перебиваємося від зарплати до зарплати. А по телевізору показують «круті бригади», які роз'їжджають на мерседесах і не обтяжені високим інтелектом. Як тут повірити, що «навчання - світло»! На щастя, зараз ця тенденція йде в минуле. І всі починають прагнути отримати ступінь «магістра, професора чи академіка», хоча б у вигляді диплома. Тому і збільшується число бажаючих вивчати комп'ютер, іноземні мови, паралельні спеціальності.

По-друге, в школі, до підлітків ставляться, як до маленьких: принижують, ображають, навіть ставлять в кут. Від такого відношення, будь-хто спробує втекти. Деякі викладачі компенсують внутрішні особисті проблеми, принижуючи дітей, зриваючи на них своє зло.  Найчастіше, відмова від навчання пов'язана з пропуском в знаннях, може бути по хворобі  або через несприятливу обстановку вдома.

Іноді діти відстають у навчанні через підвищену стомлюваність або поганий зір, слух, про що не здогадуються ні батьки, ні вчителі. Частіше необхідна консультація досвідченого психолога, щоб зрозуміти причину проблеми. Завдання будь-кого з батьків - обмежити опіку, дати можливість дитині спілкуватися з іншими дітьми, навчити її гідно справлятися з труднощами. Інша крайність - відсутність батьківської уваги. В ідеалі - заохочуйте самостійність, але не відмовляйте в допомозі.

Для посилення мотивації до навчання, необхідно пояснити дитині - навіщо йому вчитися. Велику життєву мету (отримання престижної спеціальності, заробітку, покупку машини, будинку), розбити на кілька етапів-задач. Керуючись принципом поетапного вирішення завдань: закінчити добре школу, вступити до ВНЗ, вивчати додаткові дисципліни, розширювати кругозір - і, в результаті, забезпечити собі майбутнє. Коли дитина розуміє логічність своїх дій, бачить перед собою цілком вирішувані конкретні завдання, то переконати її в доцільності багатьох зусиль цілком реально.

Головне - не відбивати бажання у дитини стати дорослим. Не показуйте, що це суцільні проблеми і обов'язки. Якщо батьки - представники дорослого світу - щасливі самі, то і дитина захоче стати такою. І навчання в школі, на сходинках до дорослого життя, стане важливим.

P.S. Коли дівчинка не хоче вчитися, а хоче заміж. Значить в її уяві - це кращий життєвий сценарій. Народження дитини - продовження ляльок, в які вона не награлася. Материнство, дім- найвищі і привабливі цінності  в дорослому житті в даний момент. Їй комфортно вдома з вами, і іншого проведення часу вона не уявляє.  ПОКИ! Мабуть, не вистачає інформації про інші інтереси, спеціальності та перспективи дорослого життя. Можливо, не вистачає різнобічного спілкування з представниками різних спеціальностей.  Доречі, діти люблять конкретні, реальні спеціальності - кондитер, продавець, лікар, артист і т.д.

У центрі психології «РАДА» проводиться апаратна діагностика особистості, здібностей, пріоритетного вибору професії. Допомога досвідченого психолога в корекції поведінки, характеру, здоров'я дітей будь-якого віку.

<< Назад